Typ: A550 Plus 4T0370, 37 kW
| Všeobecné dáta | |
| Typ | A550 Plus 4T0370 |
| Veľkosť | E |
| Elektrické data | |
| Menovitý výkon | 37 kW |
| Maximálny vstupný prúd | 76 A |
| Menovitý výstupný prúd | 75 A |
| Odporúčaný výkon motora | 37 kW |
| Napájacie napätie 50/60 Hz | 3 x 400 V |
| Výstupné napätie | 0 – 400 V |
| Výstupná frekvencia | 0 – 999 Hz |
| Odporúčaný istič | 100 A |
| Ostatné dáta | |
| Prierez napäťového kábla | 3 x 25 mm² |
| Približné výkonové straty | 1440 W |
| Požadovaný prietok chladiaceho vzduchu | 310 m³/hod |
| Indukčnosť AC reaktora | 0,19 mH |
| Indukčnosť DC reaktora | 0,16 mH |
| Uťahovací moment | – Nm |
| Dáta brzdovej jednotky | |
| Výkon rezistora | 3,7 kW |
| Hodnota odporu | 12,6 |
| Brzdová jednotka | Integrovaná |
| Odporúčaný výkon | 37 kW |
Dlhý popis produktu
Najvýkonnejší model v tejto zostave pre 400 V aplikácie
A550 Plus 4T0370 predstavuje frekvenčný menič pre veľké priemyselné pohony, kde je rozhodujúci výkon, stabilita a spoľahlivé riadenie počas celej prevádzky. Napájanie 3 x 400 V AC, plynulo riadený výstup 3 x 0 – 400 V AC a výkon 37 kW predurčujú tento model na náročné technologické procesy a rozsiahlejšie strojové celky.
Brzdová jednotka pre kontrolované spomaľovanie veľkých sústav
Integrovaná brzdová jednotka s výkonom rezistora 3,7 kW a hodnotou odporu 12,6 Ω výrazne rozširuje možnosti použitia pri aplikáciách s vysokou zotrvačnosťou a s častými zmenami rýchlosti. Pri takto výkonných pohonoch ide o dôležitý prvok, ktorý pomáha stabilizovať pracovný cyklus a zvyšuje istotu pri spomaľovaní.
Vhodný pre veľké technologické linky a priemyselné agregáty
Tento model sa hodí pre veľké dopravníkové trate, centrálne ventilátorové systémy, čerpacie stanice, miešacie linky, odsávacie technológie, navíjacie a odvíjacie zariadenia, priemyselné manipulátory, výrobné linky, servisné agregáty, technologické pracoviská, energetické pomocné pohony aj pre náročné procesné aplikácie, kde je potrebná presná regulácia a vysoká spoľahlivosť.
Funkcie pre riadené priemyselné prostredie
Menič ponúka V/F riadenie, PID reguláciu, PLC inteligentnú funkciu, digitálne vstupy, reléový výstup, PTC vstup, analógové riadenie a komunikáciu cez RS485 MODBUS RTU. Podpora externého panela a procesných funkcií z neho robí vhodný prvok pre veľké automatizované systémy.
Robustná konštrukcia pre výkon 37 kW
Veľkosť E s rozmermi 217 x 400 x 201 mm zodpovedá vysokej výkonovej triede. Približné výkonové straty dosahujú 1440 W, požadovaný prietok chladiaceho vzduchu 310 m³/hod a indukčnosť AC reaktora 0,19 mH. Maximálny vstupný prúd je 76 A, menovitý výstupný prúd 75 A, odporúčaný istič 100 A a prierez napájacieho kábla 3 x 25 mm². Tento model je pripravený na dlhodobé nasadenie vo výkonovo náročných prevádzkach.