Elektroprevodovky a prevodové motory

 • Šnekové elektroprevodovky

  Šnekové elektroprevodovky (9)

  Šnekové elektroprevodovky WGM

  Šnekové elektroprevodovky sú najpoužívanejším a zároveň najlacnejším typom prevodoviek v priemysle. Používajú sa pri rôznych aplikáciách - často ide o rôzne jednoúčelové zariadenia, dopravníky, automatické kotly a pod. Prevodovky do veľkosti WGM090 sú vyrábané zo zliatiny hliníka a skrine väčších prevodoviek (WGM110-150) sa vyrábajú z liatiny. V ponuke máme aj ďalšie príslušenstvo, ktoré k WGM prevodovkám odporúčame: bočné upínacie príruby, ramená reakcie, kity výstupných hriadeľov atď. Všetky šnekové prevodovky sa dodávajú aj mazacou náplňou. Menšie prevodovky používajú syntetický olej a prevodovky WGM110 a väčšie olej minerálny.  

  Prečo nakúpiť od nás?

  V prvom rade ide o expresné doručenie prevodovky. Vďaka držaniu všetkých typov a veľkostí prevodoviek skladom, je termín doručenia vášho zariadenia väčšinou hneď nasledujúci pracovný deň. V prípade záujmu vám vieme prevodovku dodať spolu s elektromotorom, podľa vami želanej montážnej pozície. Ďalšími dôvodmi prečo u nás nakúpiť je taktiež výborný pomer ceny ku kvalite výrobku, vynikajúci servis, technická podpora, 3D modely zariadení a rozmerové listy.
 • Čelné elektroprevodovky

  Čelné elektroprevodovky (4)

  Čelné elektroprevodovky

  Čelné elektroprevodovky (alebo aj kuželočelné) sa radia medzi veľmi variabilné a moderné riešenie uhlových prevodov. Najväčšou výhodou čelných prevodov je ich vysoká účinnosť, čo je aj dôvodom prečo začínajú byť šnekové prevodovky týmito prevodovkami nahrádzané (nízka účinnosť je u šnekových prevodoviek všeobecným problémom). Ich vysoká účinnosť a dlhá životnosť umožňuje ušetriť viac energie, takže majú aj rýchlejšiu ekonomickú návratnosť.  

  Zloženie čelnej prevodovky

  Zostavu kuželočelnej prevodovky tvoria ozubené kolesá v mieste pretnutia oboch hriadeľov. Platí, že čelné plochy skosenia ozubených kolies majú tvar kužeľa. Tieto prevody sa zväčša montujú na hriadele, vzdialené od seba 90 stupňov (je však možné ich vyrobiť, aby fungovali aj v iných uhloch).  

  Typy prevodoviek v našej ponuke

  Čelné prevodovky Šnekové prevodovky  

  Výhody & nevýhody čelných elektroprevodoviek

  Výhody
  • -dlhá trvácnosť produktu
  • -vysoký krútiaci moment
  • -vysoká účinnosť
  • -presnosť
  Nevýhody
  • -vyššia cena
 • Elektroprevodovky - (typ iné)

  Elektroprevodovky - (typ iné) (3)

 • Elektroprevodovky SEW

  Elektroprevodovky SEW (10)

Elektroprevodovky VYBO GEARS

V našom portfóliu ponúkame následné typy elektro prevodoviek. Elektroprevodovky VYBO Gears ,kde figuruje veľmi vysoká kvalita a rýchla doba dodania. Rada elektroprevodoviek VYBO Gears sú produkty spoločnosti VYBO Electric. Portfólie týchto prevodoviek je široké. Počnúc šnekovou prevodovkou až po zložité gigantické prevodovkové súkolesia.

Elektroprevodovka VYBO GEARS je produkt VYBO Electric

Základným rozdelením sa delia tieto elektro-prevodovky (elektro-prevodovka je elektromotor s prevodovkou,je to slangový výraz) takto:

 • – planétové elektroprevodovky
 • – elektroprevodovky s paralelným hriadeľom
 • – šnekové elektroprevodovky
 • – čelné elektroprevodovky
 • – priemyselné elektroprevodovky

Ďalším sortimentom ktorý ponúkame sú elektromotor s prevodovkou SEW EURODRIVE. SEW EURODRIVE JE nemecký gigant pre výrobu prevodoviek s elektromotormi a spolupracuje a podporuje predaj prevodviek spoločnosti VYBO Electric v úzkej spolupráci. SEW EURODRIVE dokáže vyrobiť pre VYBO Electric akúkoľvek veľkú elektroprevodovku. Portfólio pre elektromotor s prevodovkou je u SEW naozaj v maximálnom rozsahu. V prípade špeciálnych požiadaviek nás neváhajte kontaktovať.

elektroprevodovky vybo

elektroprevodovka vybo

elektroprevodovka vybo