Špeciálne elektromotory

 • Externé chladiče pre elektromotory

  Externé chladiče pre elektromotory (1)

  Externé chladiče pre elektromotory

  Mnohé pohonné systémy vyžadujú, aby elektromotory mohli pracovať na frekvenčnom meniči. Pri frekvencii blízkej nule je štandardná ventilácia elektromotora nedostatočná, preto musia byť elektromotory chladené pomocou externého chladiaceho systému.   Ponúkame naše externé jednotky s núteným vetraním od veľkosti rámu 56 až 560. Táto jednotka núteného vetrania pozostáva z axiálneho ventilátora, ktorý je integrovaný v kryte ventilátora na ochranu pred poškodením.   Okrem našich štandardných sérií, ktoré sú k dispozícii v existujúcich zásobách, dodávame aj jednotky s núteným vetraním prispôsobené na montáž na všetky dostupné motory.  
 • Vibračné motory, vibromotory - vibračné elektromotory predaj

  Vibračné motory, vibromotory - vibračné elektromotory predaj (46)

  Vibračné elektromotory - vibromotory série BM

  Séria týchto elektro motorov pokrýva množstvo potrebných prác na vibračných zariadeniach vo všetkých priemyselných odvetviach. Vibračné elektro motory BM sú vyrábané v súlade s týmito smernicami EHS: 2006/42/CE Bezpečnosť strojov, 2004/108/CE Elektromagnetická kompatibilita a 2006/95/CE Nízke napätie. Sú dostupné aj v prevedeniach v súlade s ATEX 94/9/CE. Elektro motory disponujú trojfázovým vstupným napätím v štandardných vyhotoveniach 50Hz 220-230 / 380-400V a 60Hz 220-240 / 440-480V. Frekvenčné meniče sú vhodným doplnkom pre vibračné elektromotory. Tieto elektromotory majú nízko stratové magnetické laminačné jadro, ktoré dovoľuje zvyšovať účinnosť a zároveň znižovať zahrievanie. Využívajú ložiská s veľkou nosnosťou v špeciálnych prevedeniach, ktoré s prehľadom odolajú vysokým odstredivým silám a vibráciám.
 • Elektromotory s brzdou

  Elektromotory s brzdou (2)

  Poznáme 5 hlavných typov elektromagnetických bŕzd

  Jednostranná brzda Brzda trecej dosky používa treciu plochu s jednou doskou na zapojenie vstupných a výstupných členov spojky. Elektromagnetické brzdy s jedným čelom tvoria približne 80% všetkých brzdových aplikácií, ktoré sa pri brzdách využívajú. Vypínacia brzda Ak sa elektrická energia stratí alebo úmyselne odpojí, tieto brzdy sa podržia alebo zastavia. V minulosti niektoré spoločnosti označovali takéto brzdy, ako nie veľmi bezpečné. Tieto brzdy sa zvyčajne používajú na elektromotore alebo v jeho blízkosti. Typické aplikácie zahŕňajú robotiku, pridržiavacie brzdy pre guľôčkové skrutky Z a servomotorové brzdy. Brzdy sú dostupné vo viacerých napätiach a môžu mať buď štandardnú vôľu alebo nulové náboje. Viacnásobné disky môžu byť tiež použité na zvýšenie brzdného momentu bez zvýšenia priemeru brzdy. K dispozícii sú 2 hlavné typy pridržiavacích bŕzd. Prvým z nich sú pružinové brzdy. Druhou sú brzdy s permanentným magnetom. Časticová brzda Magnetické časticové brzdy sú jedinečné svojou konštrukciou z iných elektromechanických bŕzd vďaka širokému rozsahu prevádzkových krútiacich momentov. Podobne ako elektromechanická brzda je moment k napätiu takmer lineárny; v magnetickej časticovej brzde však možno veľmi presne regulovať krútiaci moment (v rámci prevádzkového rozsahu otáčok jednotky). Vďaka tomu sú tieto jednotky ideálne pre aplikácie na reguláciu napätia, ako je navíjanie drôtu, kontrola fólie, fólie a pásky. Vďaka svojej rýchlej odozve sa môžu používať aj v aplikáciách s vysokým cyklom, ako sú čítačky magnetických kariet, triediace stroje a etiketovacie zariadenia. Hysterézna silová brzda Elektrické hysterézne jednotky majú extrémne široký rozsah krútiaceho momentu. Keďže tieto jednotky je možné ovládať na diaľku, sú ideálne pre aplikácie v skúšobných staniciach, kde sa vyžaduje rôzny krútiaci moment. Keďže uťahovací moment je minimálny, tieto jednotky ponúkajú najširší možný rozsah krútiaceho momentu ktoréhokoľvek z produktov hysterézie. Väčšina aplikácií s pohonom hysteréznych jednotiek je v požiadavkách testovacieho stánku. Viacnásobná kotúčová brzda Viacnásobné kotúčové brzdy sa používajú na dosiahnutie extrémne vysokého krútiaceho momentu v malom priestore. Tieto brzdy môžu byť použité buď mokré alebo suché, čo ich robí ideálnymi pre prevádzku vo viacrýchlostných prevodovkách, v obrábacích strojoch alebo v terénnych zariadeniach.
 • Pilové elektromotory

  Pilové elektromotory (15)

  Pílové elektromotory

  Asynchrónne trojfázové a jednofázové motory s kompaktnými rozmermi boli študované pre všetky aplikácie, v ktorých sa požaduje vysoký výkon, ale obmedzené rozmery. Sú vhodné pre aplikácie na rezacích strojoch (napr. kotúčové píly), pretože znížený tvar umožňuje maximálne využitie výšky rezania. Sú vhodné najmä pre všetky stroje a aplikácie, kde je potrebné zmenšiť potrebný priestor motora. Pílové elektromotory sa zvyčajne dodávajú s ľavým alebo pravým závitovým hriadeľom, dvoma prírubami a jednou maticou na upevnenie rezného nástroja. Hriadeľ sa dá ľahko upraviť podľa potrieb našich zákazníkov. Kompaktné pílové motory je možné použiť s meničom.

  Štandardné prevedenia pílových elektromotorov

  • Výška hriadeľa: 65, 90 a 100
  • Tepelná trieda “F”
  • Rýchlosť: 1500 a 3000 ot./min
  • Výkon: 1,5 až 8 kW
  • Trieda ochrany: IP55
  • Napätie a frekvencia: 230 V jednofázové a 400 V trojfázové / 50Hz
 • Pílové elektromotory hliníkové 2900 ot.min-1

  Pílové elektromotory hliníkové 2900 ot.min-1 (13)

 • Elektromotory so zvýšeným výkonom

  Elektromotory so zvýšeným výkonom (6)

  Ponuka elektromotorov

  V ponuke spoločnosti VYBO Electric nájdete okrem obľúbených elektromotorov MEZ, SIEMENS alebo VEM aj špeciálne elektromotory so zvýšeným výkonom. Do tejto kategórie patria: - elektromotory Fenner - elektromotory VEM s osovou výškou 132 a výkonom 11 kW (4 POL) - elektromotory VEM s osovou výškou 180 a výkonom 30 kW (4 POL) - elektromotory VEM s osovou výškou 200 a výkonom 45 kW (4 POL) - elektromotory VEM s osovou výškou 225 a výkonom 75 kW (4 POL)  

  Zvýšený výkon elektromotorov

  Elektrické motory so zvýšeným výkonom sú motory, ktoré majú zníženú osovú vzdialenosť. Jednoducho povedané ide o elektromotory vyššej výkonnostnej triedy s rámami, ktoré majú menšie rozmery.   Ak si nie ste istý výberom, kontaktujte nás na e-mail obchod@vyboelectric.eu a naši špecialisti vám radi pomôžu vybrať ten správny tovar.
 • Servo elektromotory - pohony

  Servo elektromotory - pohony (9)

  Servo elektromotory

  Servomotory sú motory pre pohony, u ktorých je možné na rozdiel oproti bežným motorom za pomoci príslušných snímačov a regulačných obvodov nastaviť presnú polohu hriadeľa, prípadne otáčky a zrýchlenie. Názov "servomotor" pochádza mimochodom z latinského slova "servus", čo v našom jazyku znamená "služobník". Motormi sa ovládajú napríklad posuvy u CNC strojov. V širšom slova zmysle je servomotor akýmkoľvek motorom, ktorý slúži k motorickému riadeniu polohy nahradzujúci ľudskú prácu. Môže ísť o:
  • - elektromagnet
  • - elektromotor
  • - pneumatický alebo hydraulický piest
   

  Typy servomotorov

  Servomotory sú tvorené buď asynchrónnym motorom, synchrónnym motorom alebo jednosmerným motorom. Najpoužívanejšími typmi servomotorov sú dnes striedavé servomotory. Ide o bezkefové motory s trojfázovým vinutím statora. Delia sa 2 typy: synchrónne s permanentnými magnetmi alebo asynchrónne s kotvou nakrátko.  

  Naša ponuka

  Neváhajte si vybrať servomotor z našej ponuky, ktorá obsahuje asynchrónne servomotory (1200, 1700, 2100 a 3000 rpm) alebo synchrónne servomotory (2000, 3000, 4500 a 6000 rpm). K motorom ponúkame aj frekvenčné meniče pre ich ovládanie. Kontaktuje nás kedykoľvek na obchod@vyboelectric.eu.

Špeciálne elektromotory skladom
Okrem štandardných trojfázových asynchrónnych elektromotorov nájdete v našej ponuke aj rôzne špeciálne motory. V tejto kategórii nájdete špeciálne elektromotory a tiež ďalšie dodatočné produkty. Konkrétne ide o:
Vibromotory – vibračné elektromotory
Pílové elektromotory
Servo elektromotory
Externé chladenie pre elektromotory
Elektromotory s brzdou
Elektromotory so zvýšeným výkonom

Množstvo elektromotorov sa snažíme držať neustále skladom. To nám umožňuje zasielať ich k zákazníkom vo veľmi rýchlom čase a preto vieme často doručiť tovar už do 24 hodín. S cenou poštovného sa dokonca podelíme a preplatíme takmer polovicu celkovej ceny. Aj preto sa k nám zákazníci radi vracajú.
Poradenstvo s výberom elektromotora
V prípade potreby vám ochotne poradia naši technici, ktorí nielen  zodpovedajú vaše otázky, ale poskytnú vám praxou overené tipy a rady. Kontaktovať ich môžete na telefónnom čísle alebo emailom. Kontaktné údaje nájdete v hlavičke nášho eshopu alebo v sekcii Kontakty.