Krúžkové elektromotory

 • 1400 ot. Elektromotory typ P , R

  1400 ot. Elektromotory typ P , R (14)

  Krúžkové elektromotory, krúžkový elektromotor

  Krúžkový elektromotor je typom indukčného motora, kde sú rotorové vinutia spojené cez klzné krúžky s vonkajším odporom. Nastavenie odporu umožňuje regulovať charakteristiku otáčok / krútiaci moment motora. Krúžkové elektromotory sa môžu spúšťať s nízkym spínacím prúdom vložením vysokého odporu do rotorového obvodu; ako motor zrýchľuje, odpor môže byť znížený.
 • 900 ot. Elektromotory typ P , R

  900 ot. Elektromotory typ P , R (24)

  Krúžkové elektromotory, krúžkový elektromotor

  V porovnaní s rotorom bežného elektromotora má rotor krúžkového elektromotora viac vinutí; indukované napätie je potom vyššie a prúd je nižší. Počas rozbehu má typický rotor 3 póly spojené s klzným krúžkom. Každý pól je zapojený v sérii s rezistorom s premenlivým výkonom. Keď motor dosiahne plnú rýchlosť, póly rotora sa prepnú na skrat. Počas štartu rezistory znižujú intenzitu poľa na statore. V dôsledku toho sa zníži spínací prúd. Ďalšia dôležitá výhoda oproti bežným elektromotorom je vyššia štartovacia sila. Konštrukcia indukčného motora s klzným krúžkom je v porovnaní s inými indukčnými motormi vcelku odlišná. Poskytuje určité výhody, ako je napríklad vysoký štartovací krútiaci moment, nízky štartovací prúd a zlepšuje účinník. K rotoru tohto typu motora je jednoduché pridať externý variabilný odpor. Rýchlosť krúžkového motora sme tak schopní ľahko riadiť.
 • 700 ot. Elektromotory typ P , R

  700 ot. Elektromotory typ P , R (21)

  Krúžkové elektromotory, krúžkový elektromotor

  Krúžkový elektromotor môže byť použitý v niekoľkých formách pohonu s nastaviteľnou rýchlosťou. Určité typy pohonov s premenlivými otáčkami získavajú energiu klznej frekvencie z rotorového obvodu a dodávajú ho späť do zdroja, čo umožňuje široký rozsah otáčok s vysokou energetickou účinnosťou. Elektrické stroje s dvojitým napájaním využívajú klzné krúžky na napájanie vonkajšieho okruhu rotora, čo umožňuje širokú reguláciu otáčok. V súčasnosti je však regulácia otáčok pomocou motora s klzným krúžkom väčšinou nahradená indukčnými motormi s frekvenčnými meničmi.
 • 580 ot. Elektromotory typ P , R

  580 ot. Elektromotory typ P , R (8)

 • VEM Krúžkové elektromotory

  VEM Krúžkové elektromotory (1)

Krúžkové elektromotory skladom

Všetky typy krúžkových elektromotorov držíme v jednom z najväčším skladov elektromotorov v blízkom okolí. To nám umožňuje okamžité expedovanie motorov a expresne rýchle doručenie k zákazníkom. Najlepší pomer ceny a kvality na trhu je vo VYBO Electric samozrejmosťou.

Aký krúžkový elektromotor je pre vás ten správny?

Neviete si vybrať správny elektromotor pre vaše potreby? Nezúfajte a obráťte sa na naše technické oddelenie. Naši špecializovaní pracovníci vám ochotne zodpovedajú vaše otázky a poradia s výberom tohto správneho krúžkového elektromotora pre vaše potreby. Kontaktovať nás môžete emailom na obchod@vyboelectric.eu alebo telefonicky na +421 944 105 361.