Krúžkové elektromotory

 • 1400 ot. Elektromotory typ P , R

  1400 ot. Elektromotory typ P , R (14)

  Krúžkové elektromotory, krúžkový elektromotor

  Krúžkový elektromotor je typom indukčného motora, kde sú rotorové vinutia spojené cez klzné krúžky s vonkajším odporom. Nastavenie odporu umožňuje regulovať charakteristiku otáčok / krútiaci moment motora. Krúžkové elektromotory sa môžu spúšťať s nízkym spínacím prúdom vložením vysokého odporu do rotorového obvodu; ako motor zrýchľuje, odpor môže byť znížený.
 • 900 ot. Elektromotory typ P , R

  900 ot. Elektromotory typ P , R (24)

  Krúžkové elektromotory, krúžkový elektromotor

  V porovnaní s rotorom bežného elektromotora má rotor krúžkového elektromotora viac vinutí; indukované napätie je potom vyššie a prúd je nižší. Počas rozbehu má typický rotor 3 póly spojené s klzným krúžkom. Každý pól je zapojený v sérii s rezistorom s premenlivým výkonom. Keď motor dosiahne plnú rýchlosť, póly rotora sa prepnú na skrat. Počas štartu rezistory znižujú intenzitu poľa na statore. V dôsledku toho sa zníži spínací prúd. Ďalšia dôležitá výhoda oproti bežným elektromotorom je vyššia štartovacia sila. Konštrukcia indukčného motora s klzným krúžkom je v porovnaní s inými indukčnými motormi vcelku odlišná. Poskytuje určité výhody, ako je napríklad vysoký štartovací krútiaci moment, nízky štartovací prúd a zlepšuje účinník. K rotoru tohto typu motora je jednoduché pridať externý variabilný odpor. Rýchlosť krúžkového motora sme tak schopní ľahko riadiť.
 • 700 ot. Elektromotory typ P , R

  700 ot. Elektromotory typ P , R (21)

  Krúžkové elektromotory, krúžkový elektromotor

  Krúžkový elektromotor môže byť použitý v niekoľkých formách pohonu s nastaviteľnou rýchlosťou. Určité typy pohonov s premenlivými otáčkami získavajú energiu klznej frekvencie z rotorového obvodu a dodávajú ho späť do zdroja, čo umožňuje široký rozsah otáčok s vysokou energetickou účinnosťou. Elektrické stroje s dvojitým napájaním využívajú klzné krúžky na napájanie vonkajšieho okruhu rotora, čo umožňuje širokú reguláciu otáčok. V súčasnosti je však regulácia otáčok pomocou motora s klzným krúžkom väčšinou nahradená indukčnými motormi s frekvenčnými meničmi.
 • 580 ot. Elektromotory typ P , R

  580 ot. Elektromotory typ P , R (8)

  Krúžkové elektromotory 580 otáčok

  Ide o spoľahlivé a kvalitné krúžkové elektromotory určené do ťažších podmienok priemyslu, v ktorých sa ukážu najlepšie. Rozsah výkonu pri týchto motoroch typu P a R je od 36kW do 180kW a vďaka tomu pokrývajú skutočne širokú škálu využití. Majú desať pólov a sú určené do podmienok okolia od -30°C až do +50°C. Výrobcom týchto motorov je MEZ.

  Krúžkové elektromotory skladom

  Všetky štandardné typy elektromotorov sa snažíme neustále držať skladom pre čo najrýchlejšie doručenie k zákazníkom. Máme jeden z najväčších skladov elektromotorov v blízkom okolí. Často doručíme tovar k zákazníkom už do 24 hodín.

  Bezplatné poradenstvo

  Neviete si rady s výberom toho správneho elektromotora? Neváhajte nás kontaktovať na telefónnom čísle uvedenom v kontaktoch alebo na emaile obchod@vyboelectric.eu. Náš personál vám ochotne a odborne poradí v čo najkratšom možnom čase. Rovnako si môžete vyžiadať cenovú ponuku, ktorú stanovujeme vždy individuálne podľa okolností a potrieb zákazníka.
 • VEM Krúžkové elektromotory

  VEM Krúžkové elektromotory (1)

  Krúžkové elektromotory VEM

  Krúžkové elektromotory VEM typu SMR majú rozsah výkonu od 2,2kW až do 315kW. Ide o renomované motory prvotriednej kvality vhodné do rôznych podmienok priemyslu. Sú zárukou kvality a dlhej prevádzky. Väčšinu typov týchto motorov sa snažíme držať neustále skladom. Náš sklad patrí medzi najväčšie sklady elektromotorov v okolí. Aj vďaka tomu vieme tieto motory doručovať zákazníkom často už do 24 hodín.

  Krúžkové elektromotory - technické detaily

  Základné technické údaje týchto motorov sa dajú zhrnúť do týchto bodov: - rozsah výkonu od 2,2kW do 315kW - veľkosť rámu od 112 do 315 - intervaly práce - nepretržitá prevádzka S1, S2, S3, S4/S5 - otáčky min-1 - 500, 600, 750, 1000, 1500 - krytie - IP54, IP55, IP56, IP65 - prevedenia - B3, B35, B5 - typy chladenia - IC 411, IC 416, IC 410 - farba - RAL 7031, RAL 7030 a čierna - teplota okolia - -20°C až +40°C

  Aký krúžkový elektromotor si vybrať?

  Váhate nad výberom krúžkového elektromotora? Informujte sa na našom telefónnom čísle alebo na maile obchod@vyboelectric.eu a náš ochotný personál vám v čo najkratšom čase poradí s výberom toho správneho elektromotora pre vašu potrebu. Rovnako vám upresní dodacie podmienky a cenu.

Krúžkové elektromotory skladom

Všetky typy krúžkových elektromotorov držíme v jednom z najväčším skladov elektromotorov v blízkom okolí. To nám umožňuje okamžité expedovanie motorov a expresne rýchle doručenie k zákazníkom. Najlepší pomer ceny a kvality na trhu je vo VYBO Electric samozrejmosťou.

Aký krúžkový elektromotor je pre vás ten správny?

Neviete si vybrať správny elektromotor pre vaše potreby? Nezúfajte a obráťte sa na naše technické oddelenie. Naši špecializovaní pracovníci vám ochotne zodpovedajú vaše otázky a poradia s výberom tohto správneho krúžkového elektromotora pre vaše potreby. Kontaktovať nás môžete emailom na obchod@vyboelectric.eu alebo telefonicky na +421 944 105 361.