Pilové elektromotory

 • Pílové elektromotory 1400 ot.min-1

  Pílové elektromotory 1400 ot.min-1 (4)

  Pílové elektromotory s 1400 ot.

  Sú to asynchrónne trojfázové elektromotory určené pre použitie na rezacích strojoch ako sú napríklad priemyselné či domáce píly.

  Pílové elektromotory - Vlastnosti

  - vďaka kompaktným rozmerom sú vhodné pre všetky stroje, kde je treba zmenšiť motorový priestor - ich znížený tvar zaisťuje využitie maximálnej výšky rezania - pílové listy sa montujú priamo na hriadeľ, čo znamená, že komponenty ako remene, kladky či pílový hriadeľ sú nepotrebné - kryt motora a jeho koncové štíty sú z liatiny alebo hliníkovej zliatiny - guľočkové ložiská sú trvalo mazané - možnosť používať s frekvenčným meničom

  Pílové elektromotory - Ochrany

  - ochrana proti prachu podľa ATEX Zone 22 - antikondenzačný ohrev - v prípade zvýšenej vlhkosti pretlak v interiéri - labyrintové tesnenie pre špeciálne modely
 • Pílové elektromotory 2800 ot.min-1

  Pílové elektromotory 2800 ot.min-1 (10)

  Pílové elektromotory s 2800 ot.

  Ide o asynchrónne trojfázové elektromotory, ktoré boli skonštruované za účelom použitia na priemyselných, domácich či iných pílových zariadeniach.

  Pílové elektromotory/2800 otáčok - Vlastnosti

  - ich plochý dizajn je vhodný predovšetkým pre okružné stolové píly, ktoré sú využívané hlavne v súvislosti s rezaním palivového dreva; - vďaka zníženej výške hriadeľa sú schopné lepšie využiť pílový kotúč; - sú vybavené hriadeľom, ktorý má úchyt pre pílový kotúč; - materiál krytu motora a koncových štítov je hliníková zliatina alebo liatina; - guľočkové ložiská sú trvalo mazané; - je možné ich zapojiť s frekvenčným meničom.

  Pílové elektromotory - Ochrany

  - ochrana proti prachu v súlade s ATEX Zone 22; - v prípade zvýšenej vlhkosti pretlak v interiéri; - tesnenia labyrintového typu pre špeciálne modely; - antikondenzačný ohrev.

Pílové elektromotory

Asynchrónne trojfázové a jednofázové motory s kompaktnými rozmermi boli študované pre všetky aplikácie, v ktorých sa požaduje vysoký výkon, ale obmedzené rozmery. Sú vhodné pre aplikácie na rezacích strojoch (napr. kotúčové píly), pretože znížený tvar umožňuje maximálne využitie výšky rezania. Sú vhodné najmä pre všetky stroje a aplikácie, kde je potrebné zmenšiť potrebný priestor motora. Pílové elektromotory sa zvyčajne dodávajú s ľavým alebo pravým závitovým hriadeľom, dvoma prírubami a jednou maticou na upevnenie rezného nástroja. Hriadeľ sa dá ľahko upraviť podľa potrieb našich zákazníkov. Kompaktné pílové motory je možné použiť s meničom.

Štandardné prevedenia pílových elektromotorov

 • Výška hriadeľa: 65, 90 a 100
 • Tepelná trieda “F”
 • Rýchlosť: 1500 a 3000 ot./min
 • Výkon: 1,5 až 8 kW
 • Trieda ochrany: IP55
 • Napätie a frekvencia: 230 V jednofázové a 400 V trojfázové / 50Hz