Frekvenčné meniče V800


VECTOR V 800 je frekvenčným meničom, ktorý je predstaviteľom novej typovej rady vhodnej aj na používanie pri priemyselných procesoch. Tento model dokáže pracovať na výstupnej frekvencii až 3200 Hz, pričom disponuje vektorovým riadením bez spätnej väzby a V/F riadením.

Súčasťou základnej výbavy frekvenčného meniča V 800 je EMC filter, zabudovaná brzdová jednotka, PID, PLC, AVR, JOG, EMS systém bezpečnostného zastavenia, vstup pre pripojenie PTC ochrany alebo termokontaktu elektromotora, Timing control, MODBUS komunikácia a iné.

Model V 800 má 6 digitálnych vstupov, z čoho sú 2 analógové 0-10V a 4-20mA a 1 vysokorýchlostný pulzný 100kHz. Tento frekvenčný menič má aj tri výstupy, pričom ide o analógový, digitálny a reléový. Výhodou je odnímateľnosť panela meniča, ktorý je možné externe inštalovať pomocou kábla do vzdialenosti až 50 metrov. Model V 800 je vyrobený v základnej aplikácii v rámci ktorej je už prednastavený. Užívateľovi teda stačí, aby ho správne zapojil pomocou kábla a zadal povel ŠTART.