Elektroprevodovky

Elektromotor s prevodovkou, elektroprevodovky skladom

Katalógové číslo: Elektroprevodovky Kategórie: , Značka:

Popis

Elektromotory s prevodovkami a elektroprevodovky za najvýhodnejšie ceny na Slovensku – tovar skladom

Prosím posielajte Vaše dopyty na adresu: obchod@vyboelectric.eu

KEDY POUŽIŤ ELEKTROPREVODOVKU

Ako môžu elektroprevodovky dramaticky pomôcť zmeniť rýchlosť, keď iné možnosti nestačia.

ČO JE TO ELEKTOROPREVODOVKA

Elektroprevodovka, známa aj ako redukcia prevodov alebo redukcia rýchlosti – je súprava ozubených kolies, ktorá môže byť pridaná k elektromotoru, aby drasticky znížila rýchlosť alebo zvýšila krútiaci moment. Spoločnosť VYBOELECTRIC a.s. ponúka rôzne typy elektroprevodoviek, napríklad:

Každý typ elektroprevodovky pracuje v súčinnosti s motorom, aby sa dosiahol požadovaný výkon otáčok.

ELEKTROPREVODOVKY A RÝCHLOSŤ

Pri aplikáciách len s elektromotorom platí že, čím pomalšie sú otáčky elektromotora, tým väčší musí byť elektromotor. Veľké elektromotory môžu byť drahé a nemusia sa hodiť do priestoru aplikácie. Použitie elektroprevodovky s menším elektromotorom umožňuje jednotke pracovať pri nižších rýchlostiach.

ELEKTROPREVODOVKY A KRÚTIACI MOMENT

Moment je priamo úmerný objemu motora (priemer štvorcovej dĺžky). To znamená, že veľmi veľký elektromotor a relatívne malá elektroprevodovka by mohli poskytovať rovnaký výstupný moment.

Keď začnete hľadať, ktorý elektomotor alebo elektroprevodovka je pre vašu aplikáciu najlepšia, je dôležité zvážiť, ktorý faktor je dôležitejší: rýchlosť alebo krútiaci moment. Ak sú potrebné vysoké otáčky a nízky krútiaci moment (alebo naopak), pre vás môže byť dobrým riešením elektromotor s malým výkonom. Ak sa však aplikácia musí rýchlo pohybovať a niesť veľkú záťaž, môže ísť o oveľa väčší motor s vyššími výstupmi krútiaceho momentu. Pri porovnávaní možností motora nezabudnite zvážiť fyzický priestor a náklady.