Elektromagnetické brzdy pre elektromotor

Všetok tovar máme skladom pripravený na okamžité expedovanie.

 

Katalógové číslo: Brzdový elektromotor Kategórie: Značka:

Popis

Pružinové mechanické brzdy s elektromagnetickým odbrzdením pre elektromotor .

Vyžiadajte si cenovú ponuku na: obchod@vyboelectric.eu
alebo telefonicky na +421 944 105 361

Elektromagnetické brzdy (tiež nazývané elektro-mechanické brzdy alebo EM brzdy) spomaľujú alebo zastavujú pohyb pomocou elektromagnetickej sily, aby sa dosiahla mechanická odolnosť (trenie). Pôvodný názov bol “elektro-mechanické brzdy”, ale v priebehu rokov sa názov zmenil na “elektromagnetické brzdy”, odkazujúc na ich spôsob ovládania. Odkedy sa stali populárne v polovici 20. storočia, najmä vo vlakoch a električkách, dramaticky sa zvýšila rozmanitosť aplikácií a dizajnov bŕzd, ale základná prevádzka zostáva rovnaká.

Elektromagnetické brzdy a brzdy s vírivými prúdmi využívajú elektromagnetickú silu, ale elektromagnetické brzdy v konečnom dôsledku závisia od trenia a brzdy s vírivými prúdmi používajú magnetickú silu priamo.

Elektromagnetické brzdy – použitie v praxi

V lokomotívach mechanické spojenie prenáša krútiaci moment na elektromagnetický brzdový komponent. Električky a vlaky používajú elektromagnetické koľajové brzdy, kde je brzdový prvok tlačený magnetickou silou na koľajnicu. Odlišujú sa od mechanických koľajových bŕzd, kde je brzdový prvok mechanicky pritlačený na koľajnici.

Elektromotory v priemyselných a robotických aplikáciách taktiež využívajú elektromagnetické brzdy.

Nedávne inovácie v oblasti dizajnu viedli k použitiu elektromagnetických bŕzd pre aplikácie lietadiel. V tejto aplikácii sa kombinovaný motor/generátor použije najskôr ako motor na odstreďovanie pneumatík na rýchlosť pred dotykom, čím sa znižuje opotrebovanie pneumatík a potom ako generátor na zabezpečenie regeneratívneho brzdenia.